Polska po 1989 roku

10.07.2017

Bieg Powstania Warszawskiego - liczba zgłoszeń zbliża się do 11 tysięcy

Bieg Powstania Warszawskiego w stolicy. Fot. PAP/R. Guz Bieg Powstania Warszawskiego w stolicy. Fot. PAP/R. Guz

Z limitu 11 tysięcy pakietów startowych pozostało tylko 500 - poinformowali organizatorzy 27. Biegu Powstania Warszawskiego, który odbędzie się późnym wieczorem 29 lipca ze startem i metą w pobliżu stadionu Polonii. Do wyboru są dwa dystanse – 5 lub 10 km.

Rano odbędzie się Bieg Zdobycia PAST-y.

"Obecnie zarejestrowało się dziesięć i pół tysiąca osób, z czego dziewięć tysięcy dokonało już opłaty startowej. Co ciekawe, zdecydowana większość – siedem tysięcy osób – zamierza pokonywać dłuższą trasę, czyli 10 km" – powiedział PAP Marcin Kuriata ze Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, który jest organizatorem imprezy.

Nowością w kalendarzu zawodów w stolicy jest Powstańcza Piątka pamięci polskich sportówców. Po raz pierwszy taki bieg odbędzie się dokładnie w rocznicę wybuchu Powstania – wieczorem 1 sierpnia przy Centrum Olimpijskim. (PAP)

kali/ pp/

 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL