Polska po 1989 roku

29.09.2019

Do 10 października białostocki IPN czeka na zgłoszenia do nagrody „Świadek historii”

Nagroda IPN „Świadek historii”. Fot. PAP/T. Żmijewski Nagroda IPN „Świadek historii”. Fot. PAP/T. Żmijewski

Do 10 października białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej czeka na zgłoszenia w kolejnej edycji nagrody „Świadek historii”. Honorowane są osoby, które działają na rzecz upamiętniania historii Polski oraz wspomagają IPN w edukacji.

Nagrodę, która ma charakter honorowy - przyznaje kapituła pod przewodnictwem prezesa Instytutu pamięci Narodowej - przypomina w przesłanym komunikacie asystent prasowa w IPN w Białymstoku Magdalena Dzienis. W 2019 r. nagroda będzie przyznana po raz jedenasty.

CZYTAJ TAKŻE

"Nagroda jest przyznawana osobom fizycznym oraz instytucjom i stowarzyszeniom działającym na terenie województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, szczególnie zasłużonym dla upamiętniania historii Narodu Polskiego oraz wspierającym pion edukacyjny IPN w realizacji ustawowej działalności, w obszarach edukacyjnym, naukowym i wydawniczym" - czytamy w komunikacie. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać właśnie takie podmioty.

Mogą być zgłaszane także takie osoby czy organizacje, które nie dostały nagrody w poprzednich latach; laureatem można zostać tylko raz, ale tych samych kandydatów - jeśli nie zostali nagrodzeni- można zgłaszać ponownie - tłumaczy IPN. "W roku 2019 r. zostanie przyznanych nie więcej niż sześć nagród - poinformowała Dzienis.

Podczas wręczania nagród w dziesiątej edycji "Świadka historii" w grudniu 2018 r. informowano, że dotąd uhonorowano w ten sposób ok. 70 osób.(PAP)

autor: Izabela Próchnicka

kow/ amac/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL