11.04.2011 aktualizacja 14.07.2016

Friszke: obecność Miedwiediewa w Katyniu przyjęciem prawdy o zbrodni

2011-04-11 (PAP) - Historyk prof. Andrzej Friszke o obchodach z udziałem prezydentów Polski i Rosji 71. rocznicy mordu dokonanego przez NKWD na polskich oficerach: "Fakt, że prezydent Dmitrij Miedwiediew spotyka się z prezydentem Bronisławem Komorowskim nad grobami polskich oficerów w Katyniu, oznacza przyjęcie przez stronę rosyjską prawdy o sowieckiej winie za zbrodnię katyńską. Z polskiego punktu widzenia gest Miedwiediewa może wydawać się mało znaczący. Nie można nie doceniać obecności prezydenta Rosji w Katyniu.

To ważne dla Polski i rodzin ofiar, które tam spoczywają.

Ważne są następne kroki Rosji, czyli sprawa klasyfikacji prawnej mordu katyńskiego, odtajnienie kolejnych dokumentów dotyczących zbrodni, a także działania zmierzające do zmiany świadomości społeczeństwa rosyjskiego". (PAP)

wka/ agz/ abe/ gma/
Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL