Polska po 1989 roku

05.12.2018

Gliński na stulecie MKiDN: dziękuję wszystkim ludziom kultury i sztuki za ich pracę

Warszawa, 05.12.2018. Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński (2L), wiceministrowie kultury Jarosław Sellin (L), Paweł Lewandowski (3L) i Magdalena Gawin (2P) oraz dyrektor generalny resortu Jarosław Czuba (P) podczas uroczystości zakopania kapsuły czasu z okazji 100-lecia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w siedzibie MKiDN w Warszawie. Fot. PAP/P. Supernak Warszawa, 05.12.2018. Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński (2L), wiceministrowie kultury Jarosław Sellin (L), Paweł Lewandowski (3L) i Magdalena Gawin (2P) oraz dyrektor generalny resortu Jarosław Czuba (P) podczas uroczystości zakopania kapsuły czasu z okazji 100-lecia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w siedzibie MKiDN w Warszawie. Fot. PAP/P. Supernak

Stulecie istnienia MKiDN jest okazją do tego, żeby podziękować wszystkim ludziom polskiej kultury i sztuki za ich pracę - powiedział w środę wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. To jest moja powinność, żeby także cieszyć się z tego, że poziom polskiej kultury jest wysoki - dodał.

"Mija sto lat od 5 grudnia 1918 r., kiedy Naczelnik Państwa Józef Piłsudski wydał dekret o utworzeniu Ministerstwa Sztuki i Kultury. To jest oczywiście okazja, żeby spojrzeć w przeszłość, spojrzeć na te sto lat" - powiedział wicepremier Gliński.

Dodał, że gdy przeczytamy dekret o utworzeniu ministerstwa zauważymy, że zakres obowiązków w nim zawarty "niewiele się różni od obowiązków, które w tej chwili" spoczywają na MKiDN.

Podkreślił, że tego rodzaju rocznica, jak 100-lecie istnienia, jest "zawsze okazją do tego, żeby podziękować wszystkim ludziom polskiej kultury, wszystkim ludziom polskiej sztuki za ich pracę, za tworzenie instytucji, za dbałość o to, żeby te instytucje pracowały na jak najwyższym poziomie". "Za co serdecznie wszystkim dziękuję" - powiedział wicepremier.

"To jest moja powinność, żeby także cieszyć się z tego, że poziom polskiej kultury jest wysoki, że poziom naszych instytucji jest wysoki" - zaznaczył szef resortu kultury. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL