Religia

25.09.2019

Ks. P. Śliwiński: data beatyfikacji kard. Wyszyńskiego nie jest znana

Data beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego nie jest znana, ponieważ wciąż trwa jeszcze jego proces beatyfikacyjny - powiedział w środę PAP rzecznik Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński.

"Proces beatyfikacyjny kardynała Stefana Wyszyńskiego trwa i z wielkimi nadziejami, w duchu modlitwy, czekamy na jego zakończenie i ogłoszenie przez stolicę apostolską daty i miejsca beatyfikacji" - podkreślił w rozmowie z PAP ks. Śliwiński.

CZYTAJ TAKŻE

Zapytany skąd wzięła się informacja Tygodnika Powszechnego, że jest znana data beatyfikacji: czerwiec 2020 roku, rzecznik Archidiecezji Warszawskiej odpowiedział, że tego nie wie, "to są ich nieoficjalne informacje, których ja nie mogę potwierdzić, ponieważ proces jeszcze się nie zakończył. Podanie daty oznacza zakończenie procesu beatyfikacyjnego" - wyjaśnił ks. Śliwiński.

Tygodnik Powszechny poinformował w środę, że "1 października zbierze się komisja kardynałów i biskupów, która zatwierdzi i przedstawi papieżowi do podpisu dekret o cudzie dokonanym za wstawiennictwem Prymasa Tysiąclecia. Według informacji z Watykanu beatyfikacja odbędzie się w czerwcu 2020 roku w Warszawie. Jest to życzenie kardynała Kazimierza Nycza" - napisano. (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ kmz/ mhr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL