Stan wojenny

13.12.2017

Premier Morawiecki zapalił Światło Wolności w KPRM

Premier Mateusz Morawiecki zapalił w środę w oknie kancelarii premiera Światło Wolności upamiętniające ofiary stanu wojennego. Świece zapłonęły także m.in. w oknach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Kancelarii Senatu a także amerykańskiej ambasady.

O tym, że premier Morawiecki zapalił Światło Wolności poinformowała na Twitterze Kancelaria Premiera. "13 grudnia 1981. Pamiętamy. Światło Wolności" - napisał z kolei marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który świecę zapalił w oknie Kancelarii Senatu.

Światło Wolności zapłonęło także w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Świecę pamięci ofiar stanu wojennego zapalił również minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Pamięć ofiar uczciła także amerykańska ambasada w Polsce. "Dziś jest 36. rocznica stanu wojennego w Polsce. W 1981 r. prezydent Reagan zwrócił się do Amerykanów o solidarność z Polakami - w @WhiteHouse i w tysiącach amerykańskich domów zapalono wtedy świeczki. Dziś w oknach ambasady kolejny raz zapaliliśmy świeczki na znak pamięci" - czytamy na Twitterze ambasady.(PAP)

hgt/ pru/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL