28.10.2009 aktualizacja 13.07.2016

Włochy/ "La Repubblica" o Auschwitz: "polski obóz zagłady"

27.10.2009 Rzym (PAP/Media) - "Polski obóz zagłady" - tak o hitlerowskim obozie Auschwitz napisał we wtorek włoski dziennik "La Repubblica" w relacji z wizyty na terenie obozu grupy ponad 200 studentów z Rzymu wraz z burmistrzem Giannim Alemanno. Wraz z włoską młodzieżą w kolejnej tzw. Podróży Pamięci, organizowanej przez władze Wiecznego Miasta uczestniczy od niedzieli także kilkoro uczniów z polskiej szkoły.

"Ambasada podejmie stosowną interwencję"- powiedział PAP w reakcji na zawarte w relacji w gazecie określenie rzecznik polskiej placówki we Włoszech Artur Soroko. Podkreślił, że ambasada RP robi to w każdym takim przypadku.(PAP)

sw/ ap/ jbr/

 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL