Religia

16.10.2019

18–19 października III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej

Propagowanie nauczania społecznego Kościoła, a także integracja środowisk realizujących te zasady i wymiana dobrych praktyk w tej dziedzinie to główne cele rozpoczynającego się w piątek w Pałacu Prymasowskim w Warszawie dwudniowego Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej.

Festiwal organizują Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana", Fundacja Civitas Christiana i Obserwatorium Społeczne.

Organizatorzy poinformowali PAP w środę, że festiwal jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne, aby nauka społeczna Kościoła była obecna w otaczającym nas świecie. Odbywać się on będzie pod honorowym patronatem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego.

W trakcie festiwalu odbędą się dwie debaty, w których wezmą udział znamienici goście. W pierwszej debacie eksperckiej "Kaganek czy kaganiec oświaty?" uczestniczyć będą ks. prof. Piotr Mazurkiewicz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, red. Jan Wróbel z TOK FM i małopolski kurator oświaty Barbara Nowak.

W drugiej debacie "Made in Poland. Metka czy łatka?" udział wezmą ks. prof. Krzysztof Kietliński z UKSW, prezes Polskiego Towarzystwa Gospodarczego Tomasz Janik, prezes Zarządu Fundacji Republikańskiej Marek Wróbel i wiceprezes Zarządu Grupa INCO SA.

Wykład wprowadzający do debaty na temat nauki społecznej Kościoła wygłosi przewodniczący Rady ds. Społecznych KEP abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ joz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL