Kultura i sztuka po 1989 roku

07.03.2018

 600 tys. zł dofinansowania na projekty kulturalne

600 tys. zł dofinansowania przekaże zarząd województwa łódzkiego fundacjom, stowarzyszeniom i organizacjom, których projekty zostały pozytywnie ocenione w konkursie z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2018 roku.

Jak informuje Grzegorz Sławiński z łódzkiego urzędu marszałkowskiego, celem projektów jest wzbogacanie oferty kulturalnej oraz pielęgnowanie i rozwój polskiej tradycji kulturowej w regionie łódzkim.

"Będzie to organizowanie wydarzeń kulturalnych prezentujących dorobek polskiego i światowego dziedzictwa kultury, prezentowanie lokalnego i regionalnego dorobku kultury oraz organizowanie przedsięwzięć kulturalnych eksplorujących i interpretujących ideę +niepodległości+ w kontekście setnej rocznicy odzyskania jej przez Polskę" - wyjaśnia.

W konkursie złożono prawie 80 ofert, z których 75 zostało ocenionych pozytywnie. Dofinansowanie - w sumie 600 tys. zł - dostaną 34 projekty, które uzyskały najwyższą liczbę punktów.

Największa kwota - 38 tys. zł - przypadła OSP w Pniewie na zorganizowanie Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel Ludowych im. Adama Radzymińskiego w Bedlnie. Fundacja Promocji i Wspierania Twórczości Convivo z Łodzi otrzyma 35 tys. zł na VIII Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych "Folkowe inspiracje". Taką samą kwotą dofinansowano Europejskie Centrum Kultury Logos w Łodzi na organizację 25-lecia Kościoła Środowisk Twórczych w Łodzi.

Wśród projektów, które będą dofinansowane, znalazły się jeszcze m.in.: Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit 2018 w Łodzi (26 tys. zł), IX Międzynarodowy Festiwal "Folklor Świata" w Zduńskiej Woli (35 tys. zł) czy Festiwal poezji śpiewanej im. Juliana Tuwima w Inowłodzu (25 tys. zł). (PAP)

autor: Jacek Walczak

jaw/ itm/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL