Religia

22.10.2019

Abp S. Gądecki: dzień beatyfikacji kard. Wyszyńskiego wielkim świętem Kościoła w Polsce

Dzień beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego będzie wielkim świętem dla Kościoła w Polsce – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w przekazanym PAP we wtorek komunikacie biura prasowego KEP.

"Cieszymy się z tak bliskiego dnia beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Będzie to wielkie święto dla Kościoła w Polsce i całej naszej ojczyzny” – powiedział abp Gądecki. Przewodniczący KEP z radością przyjął informację, że beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 7 czerwca 2020 roku na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

Abp Gądecki przypomniał, że Prymas Tysiąclecia był przez 33 lata Przewodniczącym Episkopatu Polski. Podkreślił, że kard. Wyszyński był mężnym świadkiem wiary. "To duchowny, który zaraz po Bogu najbardziej kochał Polskę i nie szczędził sił, by głosić Ewangelię i upominać się o prawdę, nawet za cenę wolności, czy życia” - podkreślił przewodniczący Episkopatu Polski.

Wyraził też nadzieję, że dzień beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego połączy wszystkich w modlitwie i radości. Dodał, że "mamy w niebie Orędownika, który powtarzał" +Od siebie trzeba wymagać najwięcej+. Niech wspiera nas w codziennym dążeniu do Boga”. (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ mhr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL