Religia

24.01.2020

Rzecznik KEP: zamieśćmy w internecie ulubione cytaty z Biblii

Do zamieszczania w mediach społecznościowych ulubionych cytatów z Pisma Świętego z hasztagiem #Biblia zachęca rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik. Według niego pomoże to wielu osobom w przeżywaniu 26 stycznia Niedzieli Słowa Bożego.

W przekazanej PAP w piątek wypowiedzi rzecznik KEP podkreślił, że papież Franciszek wskazuje, że więź między Pismem Świętym a wiarą ludzi jest bardzo głęboka.

"Wiara rodzi się ze słuchania, a słuchanie jest skoncentrowane na słowie Chrystusa, zaproszenie, które rodzi się w tej relacji, staje się pilne i ważne, tak że wierzący muszą przeznaczyć czas na słuchanie Słowa Pana zarówno w działaniu liturgicznym, jak i modlitwie oraz refleksji osobistej" – napisał papież Franciszek w liście apostolskim ustanawiającym III niedzielę zwykłą Niedzielą Słowa Bożego.

"Internet może pomóc w rozpowszechnianiu Pisma Świętego, w pogłębianiu wiedzy o nim. Dowodem na to są liczne katolickie strony, serwisy i aplikacje poświęcone Biblii. Przybliżają one jej treść, wyjaśniają znaczenie. Pomagają w tym także media społecznościowe" – podkreślił ks. Rytel-Andrianik.

"W Piśmie Świętym czytamy, że Słowo Boże jest blisko nas. Internet jest narzędziem, które pomaga w jego rozpowszechnianiu" – zaznaczył rzecznik KEP, zachęcając jednocześnie do uczestnictwa w akcji #Biblia, która właśnie rusza w mediach społecznościowych.

Ks. Rytel-Andrianik podkreślił, że inicjatywa #Biblia jest związana z Niedzielą Słowa Bożego, która w tym roku w Kościele katolickim będzie obchodzona po raz pierwszy. (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ joz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL