Religia

13.04.2019

XXVI Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Dukli

Ponad 4500 osób zgromadziło XXVI Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które od piątku odbywa się w Dukli. W tym roku przyświeca mu hasło: „W mocy Bożego Ducha”. Młodzi z archidiecezji, ale także ze Słowacji, Ukrainy i Węgier przybyli na zaproszenie metropolity przemyskiego abp. Adama Szala.

Jak poinformował w sobotę w rozmowie z PAP dyrektor Radia FARA ks. Andrzej Bienia, to międzynarodowe spotkanie "jest w pewnym sensie przedłużeniem wydarzenia z czerwca 1997 roku, gdy w Dukli gościł Ojciec Święty Jan Paweł II – twórca Światowych Dni Młodzieży i wielki orędownik zjednoczonej Europy Ducha".

Dodał, że oprócz Dukli, młodzież przyjęły rodziny z sąsiednich miejscowości: Iwli, Równego, Wietrzna i Jasionki.

"Młodzi wzięli udział w piątkowym nabożeństwie Drogi Krzyżowej, podczas którego wysłuchali świadectw uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie oraz osób, które dzieliły się otrzymanym Słowem Bożym. Wśród nich znaleźli się abp Adam Szal, abp Józef Michalik, bp Stanisław Jamrozek, księża, klerycy, siostry zakonne i młodzież" - powiedział ks. Bienia.

Natomiast w sobotę przed południem - jak poinformował ks. Bienia - młodzież spotkała się na Eucharystii i na pracy w małych grupach. Natomiast sobotnie popołudnie to czas koncertów i programów artystycznych w ramach cyklu "Dumni z Ewangelii". Z koncertem wystąpił zespół niemaGotu oraz zespół klerycki SPES z Przemyśla.

Dodał, że wieczorem w trzech kościołach odbędzie się nabożeństwo adoracji krzyża "Oto ja, Służebnica Pańska… aż po Krzyż Pana".

Spotkanie Młodych zakończy się w Niedzielę Palmową obrzędem poświęcenia palm na dukielskim rynku, procesją palmową na stadion sportowy i mszą św. celebrowaną pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce abp Salvatore Pennacchio oraz przemyskich i zaproszonych biskupów ze Słowacji, Ukrainy, Węgier. Przed rozesłaniem młodzi otrzymają znak misji – książkę "Kształcenie charakteru” o. Mariana Pirożyńskiego CSsR.(PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ mark/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL