Okrągły stół

20.03.2019 aktualizacja 22.03.2019

Debata „Przełom okrągłego stołu po 30 latach III RP”

25.03.2019 Źródło: Ośrodek KARTA Źródło: Ośrodek KARTA

Dyrektor naczelny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana Andrzej Seweryn i szef Ośrodka KARTA Zbigniew Gluza zapraszają do rozmowy o przełomie 1988/1989 w jego 30. rocznicę. Spotkanie odbędzie się 25 marca 2019 r., godz. 18.00, na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego w Warszawie, ul. Karasia 2.

W dyskusji, do której asumpt dają najnowsze publikacje Ośrodka KARTA (III tom „Dzienników” Wiktora Woroszylskiego i kwartalnik „Karta” nr 98 z diariuszami Kazimierza Dziewanowskiego i Wiktora Woroszylskiego), wezmą udział: Zbigniew Bujak (ówczesny członek władz „Solidarności”) i Stanisław Ciosek (wówczas członek Biura Politycznego KC PZPR) – uczestnicy obrad okrągłego stołu oraz rozmów w Magdalence; oraz Czesław Bielecki (do 1989 r. podziemny publicysta i wydawca).  

Zadamy pytania o istotę tamtego doświadczenia, jakość motywacji i postaw obu stron, wartość i dalekosiężność zawartego kontraktu. Zderzymy realność przełomu (zapisaną w ogłoszonych dziennikach) z późniejszą jego mitologizacją. 

Źródło: Ośrodek KARTA

 
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL