Polska po 1989 roku

24.01.2019

Ośrodek KARTA czeka na kandydatury do Nagrody im. Katarzyny Miernickiej

Ośrodek KARTA zwraca się o zgłaszanie kandydatur do pierwszej edycji Nagrody im. Katarzyny Miernickiej za działania na rzecz pamięci historycznej, służące wspólnocie obywatelskiej.

Nagroda zostanie przyznana osobie z Polski lub zagranicy, która w swojej aktywności, czynach, dokonaniach czy też w postawie kieruje się szeroko rozumianymi ideami i wartościami upowszechnianymi przez KARTĘ – za działania związane z przeszłością, służące jedności wspólnoty obywatelskiej lub przeciwstawiające się jej podziałom.

Działania te nie muszą być datowane w roku poprzedzającym wręczanie nagrody.

Laureat otrzyma nagrodę w wysokości 30 tysięcy zł (brutto).

Zgłoszenia kandydatur można przesyłać zgodnie z kwestionariuszem dostępnym na stronie internetowej Ośrodka do 31 stycznia 2019, pod adresem: nagrodakarty@karta.org.pl.

Szczegóły dostępne pod adresem: www.karta.org.pl/Aktualnosci/Anons_Nagrody_KARTY_im__Katarzyny_Miernickiej/913

Nagroda zostanie wręczona na uroczystej gali 27 marca 2019 roku w warszawskim Kinie „Iluzjon”, w powiązaniu z podsumowaniem rocznych dokonań Ośrodka, Dniem Darczyńcy Pamięci (podzięką dla tych, którzy w KARCIE współtworzą archiwum społeczne XX wieku) i Klubem KARTY.

Źródło: Ośrodek KARTA

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL