Kultura i sztuka po 1989 roku

17.10.2019

Teatr Wierszalin wyruszył w „Objazd mickiewiczowski”

15.10.2019 - 29.11.2019 „Objazd mickiewiczowski” Teatru Wierszalin „Objazd mickiewiczowski” Teatru Wierszalin

Jedenaście miast w czterech województwach wschodniej Polski odwiedzi Teatr Wierszalin prezentując tam „Dziady” oraz „Księgi narodu i pielgrzymstwa polskiego” Adama Mickiewicza.

Cykl siedemnastu prezentacji Teatru Wierszalin realizowany pod hasłem „Objazd mickiewiczowski – wzorem Reduty” jest sfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. 

Projekt nawiązuje do idei upowszechniania teatru i kultury polskiej, jaka przyświecała wyprawom organizowanym w dwudziestoleciu międzywojennym przez Redutę – pierwsze polskie laboratorium teatru założone przez Juliusza Osterwę i Mieczysława Limanowskiego, i korzysta z doświadczeń zdobytych przez zespół Teatru Wierszalin podczas uczestnictwa w programie "TEATR POLSKA” organizowanym od jedenastu lat przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. 

Źródło: Teatr Wierszalin

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL