Kultura i sztuka po 1989 roku

25.04.2018

Zgłoszenia scenariuszy do Małopolskiej Nagrody Filmowej – do 30 czerwca

Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskie przyjmuje zgłoszenia prac do konkursu Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa. Scenariusze filmowe – jak przypominają organizatorzy – muszą dotyczyć Małopolski.

Województwo Małopolskie – wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz Polskim Instytutem Sztuki Filmowej – po raz 11. poszukuje twórców, którzy mają ciekawe spojrzenie na historię i dziedzictwo Małopolski, a co najważniejsze – chcieliby przenieść swoje pomysły na szklany ekran.

„Inspiracji w Małopolsce na pewno nie brakuje, dlatego jestem przekonany że po raz kolejny wpłynie do nas wiele ciekawych i twórczych propozycji” – powiedział cytowany w informacji prasowej Leszek Zegzda z zarządu województwa.

Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: najlepszy scenariusz filmu fabularnego ma szansę na 40 tys. zł z budżetu województwa za zajęcie pierwszego miejsca. Drugie miejsce w tej kategorii to 30 tys. zł z budżetu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a trzecie – 15 tys. zł pochodzące z budżetu Krakowskiego Biura Festiwalowego. Z kolei najciekawszy scenariusz filmu dokumentalnego zostanie nagrodzony kwotą 20 tys. zł ze środków województwa.

W tym roku scenariusz ocenią m.in. Jerzy Stuhr, prof. Tadeusz Lubelski, krytyk filmowy i teatralny Łukasz Maciejewski.

Propozycje scenariuszy filmowych należy przesyłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków (z dopiskiem „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa”).

Jak dotąd w konkursie Trzy Korony wyróżniono 44 najlepsze scenariusze, a do ich autorów trafiło ponad 1,1 mln zł. W sumie w ciągu ostatniej dekady do konkursu zgłoszono ponad 800 scenariuszy. (PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL