Kultura i sztuka po 1989 roku

28.05.2019

Festiwal Summer Chill wkrótce w Częstochowie

Koncerty, konkursy, zabawy, jedzenie z food trucków i pokazy filmowe „pod chmurką” złożą się na tegoroczną, trzecią edycję festiwalu Summer Chill w Częstochowie, który potrwa od 7 do 9 czerwca. Muzyczną gwiazdą będzie Novator.

Jak podkreślano podczas wtorkowej konferencji prasowej w Częstochowie, to festiwal, który młodzi organizują dla młodych – jego pomysłodawcą jest Młodzieżowa Rada Miasta. Na trzydniowej plenerowej imprezie w Parku Lisiniec mile widziani są jednak wszyscy. Organizatorzy przygotowali atrakcje z myślą o całych rodzinach - konkursy, zabawy dla maluchów, jedną z największych w Polsce stref food trucków, czy skoki na bungee. Na amatorki i amatorów łagodniejszych wrażeń będzie czekać choćby kino pod gołym niebem. Summer Chill to także szansa dla aspirujących częstochowskich muzyków dzięki organizowanemu podczas imprezy przeglądowi lokalnych zespołów.

"Cieszę się, że młodzi ludzie chcą współdecydować o sprawach miasta. Ich zaangażowanie w organizację tego festiwalu najlepiej o tym świadczy. Na tegorocznym Summer Chill pozytywnej energii i atrakcji na pewno nie zabraknie. To też świetna okazja, aby odwiedzić odnowiony Park Lisiniec" - powiedział prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Główną gwiazdą festiwalu będzie wokalista, raper i producent muzyczny Novator, wybrany przez samą częstochowską młodzież dzięki ankiecie przygotowanej przez organizatorów. Wystąpi 8 czerwca obok przedstawicieli młodej sceny hip-hopowej, którymi będą White 2115 oraz Jan-Rapowanie. 7 czerwca odbędzie się Konkurs Lokalnych Kapel oraz koncert m.in. grupy The Hakeys. W niedzielę, 9 czerwca, festiwal zakończy Kino na Leżakach.

Wydarzenie współorganizują: Młodzieżowa Rada Miasta, Stowarzyszenie "CzęstoKocham", Stowarzyszenie "Aktywna Częstochowa" oraz samorządu uczniowskie. (PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL