Kultura i sztuka po 1989 roku

15.10.2019

Finał Festiwalu Młodych Talentów – w piątek i w sobotę

Dziesięciu młodych wykonawców będzie walczyć o finał szczecińskiego Festiwalu Młodych Talentów. Konkursowi towarzyszyć będzie koncert polskich wokalistek w ramach „Women’s Voices – Kobiety ratują planetę”.

Szczeciński Festiwal Młodych Talentów to – jak podkreślają organizatorzy - najstarsze tego rodzaju wydarzenie w kraju. "Jednocześnie jest ono zawsze młode ze względu na jego ideę – wspierania wschodzących twórców młodego pokolenia, z towarzyszeniem wybitnych postaci i artystów polskiej muzyki" – wskazał rzecznik Szczecińskiej Agencji Artystycznej Robert Grabowski. Jak podkreślił, podczas festiwalu miasto jest miejscem "przyjacielskich spotkań wykonawców" oraz miłośników "nietuzinkowej i inspirującej pop-muzyki".

Na scenie w Starej Rzeźni na wyspie Łasztownia zaprezentuje się w piątek dziesięciu młodych wykonawców, reprezentujących różne gatunki muzyczne. O awans do ścisłego finału będą walczyć AlphaDog z Poznania, Frankenstein Children z Ząbkowic Śląskich, Eyelids z Zabrza, Wasabi z Tarnowa, Wszyscy Jemy Chmury z Olsztyna, Duke of P Street, Spear i Wołanie z Warszawy, a także Tony White i PANIE z Łodzi.

Wyboru finałowej dziesiątki - spośród ponad 300 konkursowych zgłoszeń - dokonało jury: Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk, Piotr Metz i Mery Spolsky. Jury wskaże też głównego zwycięzcę festiwalu.

Koncert finałowy odbędzie się w sobotę w szczecińskiej Netto Arenie. W pierwszej jego części zagrają trzej wykonawcy wyłonieni z piątkowych przesłuchań konkursowych. Na scenie pojawi się też zwycięzca Festiwalu Młodych Talentów w 2018 r., zespół Hyper Son.

Zwycięzca festiwalu otrzyma nagrodę 5 tys. zł od od Szczecińskiej Agencji Artystycznej, weź też udział w programie wytwórni Kayax "My name is new", wspierającym młodych muzyków.

Festiwal zakończy występ polskich wokalistek w ramach "Women’s Voices – Kobiety ratują planetę". Będą to Edyta Bartosiewicz, Kayah, Julia Pietrucha, Mela Koteluk i Paulina Przybysz.

Piątkowy finał festiwalu w Starej Rzeźni rozpocznie się o godz. 18, sobotni koncert – o 17.(PAP)

autorka: Elżbieta Bielecka

emb/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL