Kultura i sztuka po 1989 roku

01.12.2019

Rusza tarnowski Festiwal Spektakli dla Dzieci Mała Talia

11. Festiwal Spektakli dla Dzieci Mała Talia w Tarnowie 11. Festiwal Spektakli dla Dzieci Mała Talia w Tarnowie

Pięć spektakli obejrzą najmłodsi widzowie podczas 11. edycji Festiwalu Mała Talia, który rozpoczyna się w niedzielę w tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego.

Jak podkreśla dyrektor tarnowskiej sceny Rafał Balawejder, wydarzenie jest dedykowane najmłodszym widzom, szczególnie dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych oraz przedszkoli.

Tarnowski teatr zaprezentuje przed festiwalową publicznością spektakl „Król Maciuś Pierwszy" na podstawie powieści Janusza Korczaka, w reżyserii Tomasza Piaseckiego. W spektaklu, razem z aktorami tarnowskiego teatru, w roli Króla Maciusia gościnnie występują chłopcy wyłonieni w castingu: Oliwier Jaworecki, Dominik Jeziorek i Igor Świerczek.

CZYTAJ TAKŻE

Teatr Kultureska z Krakowa pokaże „Elfy Trzy”, a aktorzy z Teatru Lalek Rabcio z Rabki–Zdroju wystąpią w spektaklu „O krasnoludkach i sierotce Marysi” w reżyserii Arkadiusza Klucznika.

Do udziału w tegorocznej Małej Talii zaproszone zostały także zespoły dzieci i młodzieży, które przygotowały swoje przedstawienia. Jako pierwsi zaprezentują się uczniowie z tarnowskich szkół, z klas V-VIII w musicalu Newsical. Z kolei uczniowie Zespołu Szkół dla niesłyszących i słabosłyszących w Tarnowie wystąpią w spektaklu muzyczno-tanecznym „Królowa Śniegu".

Poza festiwalowymi spektaklami organizatorzy przygotowali także wydarzenia towarzyszące związane z postacią Króla Maciusia I. Odbędą się warsztaty dla dzieci i ich rodziców "Dzieckiem być, dorosłym być", zajęcia taneczno-ruchowe oraz królewski spacer po tarnowskim teatrze, w trakcie którego otwarte dla zwiedzających będą teatralne komnaty, tajemniczy ogród i przestronne sale. Spacer poprowadzi aktor Jerzy Pal jako Królewski Minister w asyście Sekretarza Dworu.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ amac/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL