Kultura i sztuka po 1989 roku

05.11.2019

„Trala Tralalińscy” na scenie Teatru „Kubuś”

Premiera spektaklu muzycznego „Trala Tralalińscy” na podstawie wierszy Juliana Tuwima dla dzieci odbędzie się w piątek na scenie kieleckiego Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. To niezwykła przygoda dla widza w każdym wieku – powiedział PAP dyrektor teatru, reżyser przedstawienia Robert Drobniuch.

„Trala Tralalińscy” to pierwsza w tym sezonie premiera na scenie kieleckiego teatru. Przedstawienie to muzyczna inscenizacja na podstawie wierszy Juliana Tuwima. Na scenie widzowie będą mogli usłyszeć najpopularniejsze utwory poety m.in. „Lokomotywę”, „Słonia Trąbalskiego” czy „Pana Hilarego”.

„Wiersze Julina Tuwima, które przecież wszyscy doskonale znamy, usłyszymy w ciekawych, bardzo bogatych muzycznie aranżacjach Jerzego Bielskiego. Nasi aktorzy, którzy wystąpią na scenie, będą musieli popisać się nie lada wszechstronnością. Będą nie tylko śpiewać, ale również tańczyć i grać na instrumentach muzycznych, będą też popisywać się swoimi umiejętnościami akrobatycznymi” – podkreślił Drobniuch, który dodał, że spektakl ma formę zabawy, a jego kanwą jest wiersz „Pan Tralaliński”.

„Utwór ten zainspirował nas do stworzenia rodziny Tralalińskich, który w niezwykły, niestandardowy sposób opowiada wiersze Julina Tuwima. To błyskotliwy i myślę, że bardzo oryginalny spektakl” – zachęcał do obejrzenia przedstawienia dyr. teatru.

Przynajmniej teoretycznie przedstawienie skierowane jest do najmłodszych wielbicieli twórczości autora słynnej „Lokomotywy”. „Naszą ambicją zawsze było tworzenie spektakli dla wszystkich. Myślę, że się nam to i tym razem udało. Twórczość Tuwima jest powszechnie znana, dlatego zapraszamy nie tylko najmłodszych, ale także dzieci starsze i osoby dorosłe. To niezwykła przygoda dla osób w każdym wieku” – zapewnił Drobniuch, który jest reżyserem tego przedstawienia.

Muzykę i koncepcję instrumentów stworzył Jerzy Bielski. Za scenografię odpowiada Katarzyna Proniewska- Mazurek, za reżyserię światła Prot Jarnuszkiewicz, a opracowanie tekstów jest dziełem Anna Andraki. Ruch sceniczny przygotował zespół aktorski pod kierownictwem Błażeja Twarowskiego.

Premiera spektaklu „Trala Tralalińscy” w piątek o godz. 17 na scenie kieleckiego Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. (PAP)

Autor: Janusz Majewski

maj/ itm/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL