Kultura i sztuka po 1989 roku

18.07.2019

W weekend finał projektu „Art-streaming” w toruńskim Teatrze im. Wilama Horzycy

Finał projektu „Art-streaming” odbędzie się w sobotę i niedzielę w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. To cykl warsztatów realizowanych w ramach programu „Lato w Teatrze”.

Warsztaty, które odbywają się w toruńskim teatrze od 8 lipca, mają multidyscyplinarny charakter. Młodzi ludzie uczestniczą w zajęciach teatralnych, modowych, muzycznych, filmowych czy promocyjnych. Efektem ich spotkań będą dwa pokazy finałowe w sobotę i niedzielę (20-21 lipca).

"Podczas wspólnej twórczej pracy poruszamy temat wideo, które oglądamy i wrzucamy w media społecznościowe. Wspólnie szukamy odpowiedzi na pytania związane z aktywnością w sieci. Jakie wartości niosą za sobą oglądane przez nas treści? Co pociąga w świecie youtuberów, a co nas odpycha? Próbujemy też rozszyfrować, czym jest tytułowy art-streaming i rozmawiamy o tym, czym dla młodych ludzi jest sztuka" - powiedziała specjalistka ds. komunikacji w Teatrze im. W. Horzycy Marta Siwicka.

W dwutygodniowych warsztatach bierze udział 15 osób. Pracują z nimi m.in. aktorzy teatralni, specjalistka ds. działań promocyjnych, pedagog teatru, specjalistki ds. wideo i mody, a także muzyk.

"Efektem tych prac będzie występ. Nie chcieliśmy go nazywać spektaklem, bo trudno przygotować w tak krótkim czasie pełnowymiarowy spektakl teatralny, ale mogę zapewnić, że w wielu elementach będzie to występ na bardzo wysokim poziomie, mocno przypominający spektakl teatralny" - podkreśliła Siwicka.

Organizatorzy wskazują, że pokaz ma być "energetyczną i szczerą wypowiedzią młodzieży na temat współczesnego świata zdominowanego przez technologię". Będzie on również przestrzenią, w której będą oni mogli zaprezentować rozmaite talenty - wokalne, aktorskie czy taneczne.

Oba pokazy finałowe rozpoczną się o godzinie 18 na Scenie na zapleczu. Program "Lato w Teatrze" Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (PAP)

autor: Tomasz Więcławski

twi/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL