Kultura i sztuka po 1989 roku

21.07.2019

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie od poniedziałku ze stoiskiem na Plantach

Wojewódzka Biblioteka Publiczna przy ul. Rajskiej, od poniedziałku otworzy stoisko na krakowskich Plantach. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni na gości czekać będą nie tylko książki, ale także koce, leżaki i sprzęt sportowy.

"Dzieci odwiedzające nasze stoisko będą mogły posłuchać czytanych bajek lub zagrać w gry planszowe. Zaprosimy je także na warsztaty Morze, góry i Mazury, przybliżające zwyczaje, legendy i motywy literackie polskich krain" - podkreślił dyrektor placówki Jerzy Woźniakiewicz, cytowany w przesłanym PAP komunikacie.

Plenerowe warsztaty dla najmłodszych, zorganizowane w ramach czytelniczego stoiska biblioteki wojewódzkiej na krakowskich Plantach, będą opierać się na wspólnym śpiewaniu m.in. pieśni góralskich, turystycznych i szanty, a także wspólnym snuciu opowieści na temat trzech regionów geograficznych.

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni przewidziano również miejsce dla dorosłych gości, którzy będą mogli oddać się lekturze, wypożyczając książki z "Lotnej czytelni", a równocześnie odpoczywając na leżaku lub kocu. Dla tych, którzy wolą odpoczywać aktywnie, przygotowano sprzęt sportowy.

Stoisko znaleźć będzie można przy placu zabaw "Dzikie Planty", od strony ul. św. Gertrudy, w bezdeszczowe dni, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 15.00.(PAP)

autorka: Nadia Senkowska

nak/ amac/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL