II wojna światowa

01.09.2019

W Belgii otwarto wystawę „Walka i cierpienie” w związku z rocznicą II wojny światowej

Wystawę „Walka i cierpienie” opowiadającą o Polakach w czasie II wojny światowej otwarto w niedzielę w Brukseli w związku z 80. rocznicą wybuchu tego konfliktu. To część wielkiej akcji resortu spraw zagranicznych.

Ekspozycja przygotowana przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku opowiada o "polskiej walce z reżimami totalitarnymi, o miłości do wolności i heroizmie", a także "o odwadze żołnierzy i zwykłych ludzi, braterstwie broni i o walce o wolność innych krajów".

Otwarcia wystawy, która jest elementem kampanii Ministerstwa Spraw Zagranicznych, dokonał Stały Przedstawiciel RP przy UE, ambasador Andrzej Sadoś.

"Walka i cierpienie" opowiada o polskim doświadczeniu II wojny światowej, szczególną wagę przywiązując do ukazania tragizmu i starań polskich żołnierzy o odzyskanie niepodległej ojczyzny.

CZYTAJ TAKŻE

Na tematycznych planszach dostępnych dla zwiedzających w kościele Notre Dame de la Chapelle w belgijskiej stolicy ukazano sylwetki takich postaci jak np. rotmistrz Witold Pilecki, ale też przybliżono tragedię narodu żydowskiego czy sowietyzację. Wystawę będzie można odwiedzać w Brukseli do 9 września.

Wystawa, która jest elementem największej akcji informacyjnej MSZ na temat II wojny światowej, można zobaczyć w ponad 60 krajach świata. (PAP)

stk/    bjn/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL